Letní tábor Jeseníky

Od 8. 8. jsme trávili čas v hotelu Brans na Malé Morávce. Ačkoliv jsme byli na táboře jen týden, máme spoustu zážitků. Navštívili jsme okolní zámky – lovecký zámeček Úsov, zámek Velké Losiny. Také jsme se stavili v Jeseníku, kde jsme navštívili Priznicovy lázně. Tam se nám moc líbilo, vodní stezka plná brouzdališť s velice, ale velice studenou vodou. Byli jsme i v Muzeu syrečků v Lošticích, na včelí farmě, na vodní elektrárně Dlouhé stráně, ve zlatém dole na Zlaté Hoře.
Podnikali jsme také cyklovýlety a pěší výlety. Naši nejzdatnější cyklisté (a jako jediná z děvčat Petra) vyjeli na kole až na Praděd. My ostatní jsme šlapali pěšky – krásná cesta podél vodopádů. Do strmých kopců jsme museli lézt po žebřících. Moc se nám to líbilo. Velkou pochvalu si zaslouží Terezka, která zdolala posledních cca 5 km stoupání na Praděd úplně sama (bez kočárku).
Během tábora jsme si zahráli spoustu her – přehazovaná s balónky naplněnými vodou, na Slepou bábu, volejbal, nohejbal, … Využívali jsme hotelový bazén, ale také jsme drátkovali, malovali kameny, dělali decoupage a ze všech našich výrobků jsme udělali velikou zvonkohru, která nyní zdobí naši jídelnu. Také jsme si vyrobili maskota tábora Otíka, který s námi byl na všech hodnoceních a poradách, na grilování.
Moc se nám na táboře líbilo a rádi bychom se na Brans vrátili, protože zůstalo ještě několik míst, která jsme chtěli navštívit, ale už nám nato nezbyl čas.
Prima tábor, spokojené děti. Alča M.DSC06812 DSC06709