Čarodějnice

V dubnu jsme se rozhodli, že budeme pálit čarodějnice. 30. 4. se hned odpoledne sbíralo dřevo a rovnala hranice. A my, s dětmi ze 3. skupiny, jsme se dali do výroby čarodějnice – hlavu ze silonek, na ní šátek, tělo tvořil dřevěný kříž, na který jsme oblékli noční košili a tílko a ještě na ně našili krásné barevné fábory. Dost jsme se u toho pobavili. Navečer jsme ji připevnili na hranici a zapálili oheň. Shořela snad za 10 min, tak dobře jsme ji vycpali papírem. Pak jsme si nad ohněm opékali špekáčky, Marek nám k tomu hrál na kytaru a moc jsme si to užili.

ČA ČAR ČARODAlča M. a 3. skupina

Sokolníci na Lichnici

lichn1 lichn2Spojení výcviku dravých ptáků a zároveň i návštěva malebné zříceniny Lichnice bylo něco, čemu se nedá odolat. Takže jsme se s chlapci na 1. skupině domluvili, že si uděláme první jarní výlet. Už cesta na Lichnici byla velice vtipná a z vyprávění o filmech vzniklo nakonec sborové zpívání. Takže si představte náš Transit na silnici a z něho se line něco mezi hulákáním a sborovým zpěvem.

Lichnice se nám moc líbila, zejména její tajemné chodby plné netopýrů. Někteří z nás obdivovali výhled do kraje, jiní si zastříleli z luku nebo zkoušeli chodit na chůdách. Hlavní program nás zaujal všechny. Seznámení s záchranou stanicí Žleby, ukázka zachraňovaných zvířat, např. ježek Matěj a nakonec ukázka výcviku dravých ptáků – sova pálená, káně, krahujec a orel mořský.

Na závěr jsme všichni dostali vrbový proutek, který jsme si mohli zasadit, kde jsme chtěli. Výlet se nám velice vydařil.                                 Alča M. a chlapci z 1. skupiny

 

Husité v Chrudimi

husiti1 husiti2

V sobotu 25. 4. proběhla na Resselově náměstí historická akce připomínající rok 1421 a řádění husitů v okolí Chrudimi. Je duben roku 1421. Husitská revoluce zuří naplno již třetím rokem. Mnohá města a mnohé hrady již padly pod náporem husitských polních vojsk. Bylo vypáleno také mnoho klášterů. A s mnichy neměli husiti žádné slitování…

Akci provázela ukázka historických zbraní, středověká hudba, dobové tržiště a mnoho dalšího… Danovi se nejvíce líbila práce uměleckého kováře. Měl zde na ukázku hotové výrobky a mohli jsme ho pozorovat při jeho práci. Pro menší děti byly připraveny dětské dílničky, kde děti malovaly, stavěly hranice z dřívek…. Za odměnu dostaly malou sladkou pochoutku. Na závěr jsme se podívali na ukázku historického šermířského klubu z Chrudimi. Moc se nám to líbilo.

                                                                                                          Alča M. a kluci z 1. skupiny