Pernikiáda s VŘSR

28. 10. probíhalo v Muzeu perníku a hraček v Rábech sportovní odpoledne nazvané Perníkiáda s VŘSR (velké říjnové sportovní výkony). Proč zrovna Perníkiáda ? Nejenom, že akce probíhala v Muzeu perníku, ale za hlavní sportovní soutěže – Běh za drakem, běh na vrchol kopce, ke hradu, Hod mlynáře, hod pytlem s „moukou“ a Čapí postoj, stoj na jedné noze na čas, vítěz zůstal stát na jedné noze pozoruhodných 138296580799080 min. –  se rozdávaly obrovské perníkové medaile.

Za ostatní soutěže a hry – hod kroužky, hod na cíl tenisákem, hádání koření podle vůně, střelba tenisákem na bránu, běh s koněm, chytání ryb nebo poznat vytečkovaný tvar a zazpívat o něm písničku nebo říci básničku, např. pes a Skákal pes přes oves a mnoho dalších – se dostávala razítka, která se mohla vyměnit za lízátka, bonbóny nebo časopis.

Zpočátku byly naše děti zaražené, 1382965146658ale když přišly na to, že mohou získat nějaké sladkosti, zapomněly na ostych. Lukáš a Tomáš nadšeně běhali od stanoviště ke stanovišti, plnili úkoly a sbírali razítka. Také Marcelka si krásné podzimní odpoledne užívala.       Alena M.