Letní tábor Jeseníky

Od 8. 8. jsme trávili čas v hotelu Brans na Malé Morávce. Ačkoliv jsme byli na táboře jen týden, máme spoustu zážitků. Navštívili jsme okolní zámky – lovecký zámeček Úsov, zámek Velké Losiny. Také jsme se stavili v Jeseníku, kde jsme navštívili Priznicovy lázně. Tam se nám moc líbilo, vodní stezka plná brouzdališť s velice, ale velice studenou vodou. Byli jsme i v Muzeu syrečků v Lošticích, na včelí farmě, na vodní elektrárně Dlouhé stráně, ve zlatém dole na Zlaté Hoře.
Podnikali jsme také cyklovýlety a pěší výlety. Naši nejzdatnější cyklisté (a jako jediná z děvčat Petra) vyjeli na kole až na Praděd. My ostatní jsme šlapali pěšky – krásná cesta podél vodopádů. Do strmých kopců jsme museli lézt po žebřících. Moc se nám to líbilo. Velkou pochvalu si zaslouží Terezka, která zdolala posledních cca 5 km stoupání na Praděd úplně sama (bez kočárku).
Během tábora jsme si zahráli spoustu her – přehazovaná s balónky naplněnými vodou, na Slepou bábu, volejbal, nohejbal, … Využívali jsme hotelový bazén, ale také jsme drátkovali, malovali kameny, dělali decoupage a ze všech našich výrobků jsme udělali velikou zvonkohru, která nyní zdobí naši jídelnu. Také jsme si vyrobili maskota tábora Otíka, který s námi byl na všech hodnoceních a poradách, na grilování.
Moc se nám na táboře líbilo a rádi bychom se na Brans vrátili, protože zůstalo ještě několik míst, která jsme chtěli navštívit, ale už nám nato nezbyl čas.
Prima tábor, spokojené děti. Alča M.DSC06812 DSC06709

Výlet do Pardubic

Výlet do Pardubic

25. 6. jsme se rozhodli, že pojedeme do Pardubic na výlet. Nejdříve jsme šli do Afi paláce, kde jsme (ač jsme chlapecká skupina) skoro dvě hodiny nakupovali oblečení – trika, mikiny, čepice.
Pak jsme vyrazili na procházku po Pardubicích, kterou jsme zakončili vyhlídkou ze Zelené brány. A přesto, že máme na skupině většinu chlapců přímo z Pardubic, na rozhledně byli poprvé.
Vyhlídka nás zabavila nadlouho, protože každý si musel najít, kde bydlí, ukázat svoje oblíbená místa.
Pak přišla na řadu hlavní událost výletu – bowling, nejvíce se dařilo Dominikovi a Ondřejovi. Přesto největší obdiv sklidil jiný chlapec, který za tři kola neměl ani jeden bod, ale nevzdal to a nakonec se mu podařilo vyrovnat se ostatním.
Moc se nám na výletě líbilo    Alča M., Pavel S. a kluci z 1. skupinyDSC06645 DSC06647

Čarodějnice

V dubnu jsme se rozhodli, že budeme pálit čarodějnice. 30. 4. se hned odpoledne sbíralo dřevo a rovnala hranice. A my, s dětmi ze 3. skupiny, jsme se dali do výroby čarodějnice – hlavu ze silonek, na ní šátek, tělo tvořil dřevěný kříž, na který jsme oblékli noční košili a tílko a ještě na ně našili krásné barevné fábory. Dost jsme se u toho pobavili. Navečer jsme ji připevnili na hranici a zapálili oheň. Shořela snad za 10 min, tak dobře jsme ji vycpali papírem. Pak jsme si nad ohněm opékali špekáčky, Marek nám k tomu hrál na kytaru a moc jsme si to užili.

ČA ČAR ČARODAlča M. a 3. skupina

Sokolníci na Lichnici

lichn1 lichn2Spojení výcviku dravých ptáků a zároveň i návštěva malebné zříceniny Lichnice bylo něco, čemu se nedá odolat. Takže jsme se s chlapci na 1. skupině domluvili, že si uděláme první jarní výlet. Už cesta na Lichnici byla velice vtipná a z vyprávění o filmech vzniklo nakonec sborové zpívání. Takže si představte náš Transit na silnici a z něho se line něco mezi hulákáním a sborovým zpěvem.

Lichnice se nám moc líbila, zejména její tajemné chodby plné netopýrů. Někteří z nás obdivovali výhled do kraje, jiní si zastříleli z luku nebo zkoušeli chodit na chůdách. Hlavní program nás zaujal všechny. Seznámení s záchranou stanicí Žleby, ukázka zachraňovaných zvířat, např. ježek Matěj a nakonec ukázka výcviku dravých ptáků – sova pálená, káně, krahujec a orel mořský.

Na závěr jsme všichni dostali vrbový proutek, který jsme si mohli zasadit, kde jsme chtěli. Výlet se nám velice vydařil.                                 Alča M. a chlapci z 1. skupiny